Jemy za mało warzyw i owoców. Powinny one stanowić połowę tego co spożywamy. Zła dieta jest najczęstszą przyczyną spadku odporności i choroby. Warto o tym pamiętać jesienią, kiedy coraz mniej jest świeżych produktów i coraz trudniej jest wzmacniać dobre, letnie, nawyki żywieniowe.
3 na 4 Polaków ma problemy z antyoksydacją i detoksykacją
Najprostsza metoda zwalczania wolnych rodników
W jakich produktach znajdziemy najwięcej przeciwutleniaczy?
Mniej mięsa, więcej warzyw i owoców
Źródło: Fundacja Promocji Polskiej Borówki
Więcej na temat konieczności radykalnej zmiany postrzegana miejsca warzyw i owoców w naszej diecie w materiałach pt. „Warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego, co jemy” „Kęs za kęs, cios za cios”, „Zdrowe zaczyna się od jedzenia”, „Czym bardziej jesteśmy aktywni, tym więcej warzyw i owoców potrzebujemy w diecie".
Więcej na temat zależności pomiędzy spożywaniem owoców i warzyw a ryzykiem zachorowania na choroby cywilizacyjne w pracy dr Remigiusz Olędzki, „Potencjał antyoksydacyjny owoców i warzyw oraz jego wpływ na zdrowie człowieka. Antioxidant Potential of Fruit and Vegetables and its Impact on Human Health”, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, 2012, nr 1 (4), s. 44-54, rys., bibliogr. 30 poz. [streszczenie] oraz w ostatnim przedsezonowym numerze Food Forum, maj 2018.
Więcej zdjęć owoców w zakładce Press Kit.
Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Lato z borówkami”.