Zapraszamy na trzeci przegląd jagodowych innowacji - Berry Innovation 2024. W jednym miejscu spotkają się przedstawiciele całego łańcucha wartości – plantatorzy, przetwórcy i ludzie nauki. Prezentowane będą przykłady skrócenia łańcucha dostaw, optymalizacji kosztów produkcji i uzyskiwania dotacji dzięki współpracy. Szczególnie polecamy prezentacje projektu Agrowiosna w Filedstone Family Farm, Aronia Eggert, Farmy Mój Owoc oraz finałowy panel na temat podziału marż.
- Projekt Agrowiosna w Filedstone Family Farm - dr Mirella Kotlicka. Innowacyjna technologia produkcji owoców jagodowych na przykładzie maliny o podwyższonej zawartości związków bioaktywnych oraz zwiększonej wartości handlowej
- Od plantacji do przetworów w kilku kategoriach - Mateusz Maruszewski. Historia poszukiwania drogi do wysokomarżowych przetworów. Błędy własne i doświadczenia innych. Doradztwo, szkolenia i poszukiwanie inspiracji, m.in. podczas Berry Innovation 2023. Współtwórca Farmy Mój Owoc a także Lody z Farmy, zdobywca pierwszy raz przyznanego tytułu Jagodowa Marka Roku 2024.
- Innowacje budowane na rzetelnym partnerstwie - Paweł Eggert. Po latach promowania klimatu sprzyjającego innowacjom w branży jagodowej opowie o tym czym taki klimat zaowocował w jego własnej firmie. O sukcesji, budowaniu na wartościach rodzinnej firmy, kupieckiej rzetelności jako fundamencie do budowania nowych relacji i tworzenia nowoczesnych (innowacyjnych) produktów w wielu kategoriach. Od sadzonki po aronię na Marsie - Aronia Eggert.
- Polecamy także podsumowanie doświadczeń i dyskusję, w której udział wezmą: Kuba Antoszewski, dr Mirosław Korzeniowski, Paweł Eggert, Dominika Kozarzewska - Polskie Jagody, koordynatorka Jagodowego Core Teamu.
Korzyści z udziału w Berry Innovation
- skróceniem łańcucha dostaw – sięgnięciem po marżę dzięki wprowadzaniu na rynek produktów w sprzedaży / przetwórstwie bezpośrednim
- optymalizacją kosztów produkcji dzięki nowym odmianom, technikom produkcji, kalkulacji kosztów
- długofalową współpracą i wieloletnim kontraktem – tematem stabilizacji rynku
- uzyskiwaniem dotacji dzięki współpracy.
- Dlaczego nie mamy wpływu na rynek i ceny?
- Jak uzyskać marżę pośredników?
- Jak uniezależnić się lub być traktowanym jako równo cenny gracz na rynku?
- Co uprawiać i jak minimalizować koszty?
- Skąd czerpać wiedzę?
- Czy możemy korzystać z dotacji?
To jest konferencja o zarabianiu
Udział w wydarzeniu wymaga akredytacji.
Data i miejsce
10:00-16:30 z przerwą na lunch
05-622 Belsk Duży - mapa
Akredytacja
#Fundusze Promocji
#PolskaSmakuje #KupujŚwiadomie
#PolskieSuperowoce #PolishSuperFruits
Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Czas na polskie superowoce! Edycja VI".
Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.