Antoniówka
Zapraszamy całe rodziny, pokażmy dzieciom z kąd się biorą owoce- że nie tylko z półki marketu. Proszę zabrać ochronę przed słońcem i przed owadamiPojemniki na zebrane owoce wodę do picia.
Owoce z samozbiorów w cenie 15 zł za kg.
Owoce do kupienia zbierane przez nas w cenie 25 zł za kg.
Miło nam będzie jeśli potwierdzicie przybycie pod numerem 664 091 611
Adres plantacji: Antoniówka 54, 23-110 Krzczonów
Powiat Lubelski, woj. Lubelskie - mapa
Termin samozbiorów: 1-2 czerwca, godz. 9:00 - 18:00
Kontakt na Facebooku: Paweł Brodziak
Jasionka
Plantacja jagody kamczackiej, na której odbywają się samozbiory, znajduje się tuż przy drodze wojewódzkiej 813 na odcinku Parczew — Międzyrzec Podlaski. Plantacja znajduje się w miejscowości Jasionka w odległości ok 0,5 km od miasta Parczew. Bardzo charakterystycznym punktem dostrzeganym z daleka są wiatraki znajdujące się w sąsiedztwie upraw.
Obsługę samozbioru znajdziecie w charakterystycznej wielkiej truskawce.
Cena jagody kamczackiej to 15 zł/kg
Regulamin samozbioru:
1. Zbieramy w jednym wyznaczonym rzędzie (nie przemieszczamy się losowo po plantacji)
2. Zbieramy z rośliny wszystkie dojrzałe owoce
3. Do zbioru wypożyczamy zwrotne opakowania do wielokrotnego użytkowania, z których owoce można wysypać do swoich opakowań.
4. Na czas zbioru warto mieć ze sobą pasek do przywiązania łubianki w pasie (zbiór jest wówczas bardziej komfortowy)
Atrakcje o jakich myślimy dla dzieci to miejsc do grania w piłkę nożną/siatkówkę. Przygotujemy też soki owocowe prosto z naszych owoców. Miejsce do odpoczynku/ koce/ leżaki.
Kontakt pod adresem: samozbior@agronomberries.pl
Nr. telefonu: 453 013 178
Opole Lubelskie
Jagody na naszej plantacji smakują wyśmienicie, zwłaszcza gdy sami je zerwiecie! Oprócz superowoców czeka na Was zielona trawka, gdzie razem z rodziną będziecie mogli spędzić czas na świeżym powietrzu. Udostępniamy miejsce do grillowania. Pamiętajcie o zabraniu kocy piknikowych, pojemników na owoce, nakryć głowy oraz dużo płynów. Znajdzie się też trochę cienia.
Pamiętajcie, że sezon na świeże jagody kamczackie trwa tylko 2-3 tygodnie. Warto przedłużyć go i zamrozić owoce, aby wystarczyły na dłużej. Jagody nadają się do tego idealnie. #CzasNaMrożenie
Piłatka
Weź rodzinę i znajomych a my zapewnimy dobry humor i piękne krajobrazy polskiej wsi. Zapraszam do kontaktu pod nr. 508 934 207.
Dla zdeterminowanych możliwe inne terminy po przednim umówieniu się. Dla zmotoryzowanych - parking w Piłatce - mapa
Rośnie zainteresowanie Polaków samozbiorami
Wspaniałym pomysłem jest zaplanować weekend i spędzić kilka godzin na plantacji. Dotlenić się, złapać trochę słońca, odpocząć i skosztować tych wspaniałych owoców. Ważne są też motywacje edukacyjne. Chodzi o to, by dzieci wiedziały, że owoce są z plantacji, a nie z marketu. Są wynikiem całorocznej pracy, a za każdym stoi człowiek
zapraszają plantatorzy i przetwórcy jagody kamczackiej.
Owoce jagodowe to skarb narodowy. Nasz klimat pozwala na uprawę fantastycznych owoców, które ze względu na barwę, są najzdrowsze na świecie. Im ciemniejsze tym lepiej chronią przed niekorzystnym wpływem środowiska. Korzystajmy, jedzmy, latem łatwo robić to codziennie, w każdym posiłku
mówi prof. dr hab. Dorota Konopacka, Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.
- Zdjęcia oddające klimat samozbiorów - WeTransfer
- Wydarzenie: Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej
- Infografiki pokazujące walory jagody kamczackiej - link
- Rekomendacje żywieniowe z jagodą - Jemy i młodniejemy
- Polecane przepisy: sałatka kamczacka z omletem – przepis
- Kompendium wiedzy o polskich superowocach – link
„Narodowe badania konsumpcji warzyw i owoców” realizowane są przez Kantar Polska we współpracy z INSPIRE smarter branding. Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.
Badanie zainteresowania samozbiorami zrealizowano w dniach 10-15 maja 2024 r. Była to odpowiedź na pytanie: Jeżeli miał(a)by Pan(i) możliwość uczestnictwa w samozbiorach, to którymi gatunkami owoców i warzyw był(a)by Pan(i) zainteresowan(a)y? Wywiady bezpośrednie w domach respondentów (CAPI), reprezentatywna próba 1015 Polaków w wieku 15+.
#Fundusze Promocji
Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Czas na polskie superowoce! Edycja VI".