Na czym polegają samozbiory?
Boglewice
Ponad 3 hektary udostępnionej plantacji, parking, toaleta. Szybki dojazd z Warszawy poniżej 1 godziny. Blisko jest Radom, Grójec, Warka. Więcej na stronie jagodaboglewice.pl
Adres: Boglewice 55, 05-604 Jasieniec - mapa
Kontakt messenger, sms, telefon, e-mail:
+48 696 801 293, jagodaboglewice@gmail.com
Bończa
Czekają na Was słodkie odmiany kanadyjskie: Aurora i Honeybee.
To świetna okazja do aktywnego spędzenia czasu na łonie natury. Jagoda kamczacka wyjątkowo posmakuje bezpośrednio po zerwaniu jak i posłuży Wam na długo po zamrożeniu zapasów. Cena za 18 zł za kilogram.
Zapraszamy już od 20 maja. Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu umówienia się. W weekend 31-2/06 zapraszamy w godzinach 9:00 – 20:00. Będziemy wdzięczni za informacje o Waszym przybyciu.
Parking znajduje się tuż obok plantacji. Pamiętajcie, aby zabrać ze sobą pojemniki na owoce, zadbać o odpowiednie nakrycie głowy i nawodnienie organizmu. W razie chęci zerwania większej ilości, do nabycia będą skrzyneczki o pojemności 10 kg.
Kontakt: Marek Koncki tel. 609 821 826, 506 074 894, email: konckimarek@gmail.com
Facebook: Jagoda Kamczacka w Bończy
Adres: Bończa, 05-660 Warka (woj. mazowieckie)
Dokładna lokalizacja - mapa / 51°43'47.5"N 21°03'01.5"E
Mogielnica
Zapraszamy 1-2 oraz 8-9 czerwca, w godzinach 10:00-17:00.
Dla odwiedzających przygotowujemy: samozbiory lub zakup już zerwanej jagody na cele deserowe, przetwory. Na Dzień Dziecka malowanki.
Nasz adres: Gospodarstwo Sadownicze Piotr Stępniak
Glówczyn Towarzystwo 1, 05-640 Mogielnica
Plantacja jest nieopodal gospodarstwa - mapa
Więcej informacji: +48 691 999 407 - Piotr Stępniak
Rośnie zainteresowanie Polaków samozbiorami
Wspaniałym pomysłem jest zaplanować weekend i spędzić kilka godzin na plantacji. Dotlenić się, złapać trochę słońca, odpocząć i skosztować tych wspaniałych owoców. Ważne są też motywacje edukacyjne. Chodzi o to, by dzieci wiedziały, że owoce są z plantacji, a nie z marketu. Są wynikiem całorocznej pracy, a za każdym stoi człowiek
zapraszają plantatorzy i przetwórcy jagody kamczackiej.
Dlaczego warto jeść jagodę kamczacką i jej przetwory?
Owoce jagodowe to skarb narodowy. Nasz klimat pozwala na uprawę fantastycznych owoców, które ze względu na barwę, są najzdrowsze na świecie. Im ciemniejsze tym lepiej chronią przed niekorzystnym wpływem środowiska. Korzystajmy, jedzmy, latem łatwo robić to codziennie, w każdym posiłku
mówi prof. dr hab. Dorota Konopacka, Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.
- Zdjęcia oddające klimat samozbiorów - WeTransfer
- Wydarzenie: Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej
- Infografiki pokazujące walory jagody kamczackiej - link
- Rekomendacje żywieniowe z jagodą - Jemy i młodniejemy
- Polecane przepisy: sałatka kamczacka z omletem – przepis
- Kompendium wiedzy o polskich superowocach – link
„Narodowe badania konsumpcji warzyw i owoców” realizowane są przez Kantar Polska we współpracy z INSPIRE smarter branding. Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.
Badanie zainteresowania samozbiorami zrealizowano w dniach 10-15 maja 2024 r. Była to odpowiedź na pytanie: Jeżeli miał(a)by Pan(i) możliwość uczestnictwa w samozbiorach, to którymi gatunkami owoców i warzyw był(a)by Pan(i) zainteresowan(a)y? Wywiady bezpośrednie w domach respondentów (CAPI), reprezentatywna próba 1015 Polaków w wieku 15+.
#Fundusze Promocji
Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Czas na polskie superowoce! Edycja VI".