Trwają zbiory jagody kamczackiej, nazywanej „owocem wiecznej młodości”. Oferta samozbiorów dostępna jest w 8 województwach. W Małopolsce gości oczekują plantatorzy w Nowej Wsi koło Skały oraz w Muniakowicach koło Słomnik. Obie plantacje zapraszają już w najbliższy weekend - 1 i 2 czerwca, a dalej w weekendy: 8-9 i 15-16 czerwca.
Uwaga! Plantacja „Zdrowe Jagody” w Nowej Wsi kończy zbiory w sobotę 15/06.
Muniakowice
Na Dniach Otwartych będzie na Was czekał jagodowy poczęstunek (jagodowe soki, koktajle i desery). Będzie możliwość zakupienia świeżych owoców zebranych przez nas, a także jagodowych przetworów, słodkości oraz produktów od lokalnych producentów (m.in. również z jagody kamczackiej). Co roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się sadzonki jagody kamczackiej. Większość z Was chce mieć to cudo w swoim ogródku. Wśród sadzonek będą dostępne również inne rośliny owocowe i ozdobne, a także książki o tematyce ogrodniczej.
Z okazji Dnia Dziecka planujemy atrakcje i plastyczną zabawę dla dzieci – przynieście ze sobą na plantację portrety jagody kamczackiej wykonane przez Wasze pociechy – czekają miłe niespodzianki 😊
Adres plantacji: Muniakowice 100, 32-090 Słomniki
GPS: 50°17’31″N, 20°06’59″E
Adres: Muniakowice 100, 32-090 Słomniki - mapa
GPS: 50°17’31″N, 20°06’59″E
Parking: na terenie gospodarstwa
Kontakt: +48 790 241 111, biuro@in-vitro.pl
Facebook: Jagoda Haskap - tak smakuje Superfood
Nowa Wieś
Zapraszamy na trzy weekendy: 1-2, 8-9 i sobota 15/06 (koniec zbiorów)
W tych dniach plantacja otwarta jest w godzinach 10:00 - 17:00. Wstęp na plantacje jest bezpłatny. W okolicy plantacji jest bezpłatny parking.
W takcie wizyty można samodzielnie zbierać owoce, ale też zakupić owoce zbierane kombajnowo, w cenie 19 zł/kg. Na plantacji można zakupić opakowania do zbierania jagód. Organizatorzy zachęcają jednak do zabrania własnych pojemników. W trakcie wizyty na plantacji będzie można zakupić soki i dżemy.
Dla gości przygotowano mnóstwo niespodzianek – lody, soki, dżemy i dużo więcej. Szczegółowe informacje na stronie ZdroweJagody.pl oraz na profilu ZdroweJagody.pl na Facebooku.
Adres: Nowa Wieś 43, 32-046 Minoga - mapa
Parking: na terenie gospodarstwa
Lokalizacja: Nowa Wieś 43 (32-046, Minoga) koło Skały (tylko 15 km od Krakowa). Nasza plantacja znajduje się niedaleko „Ojcowskiego Parku Narodowego”, który warto odwiedzić wybierając się w nasze okolice.
Kontakt: +48 508 078 729, piotrposel@gmail.com oraz Facebooku.
Wspaniałym pomysłem jest zaplanować weekend i spędzić kilka godzin na plantacji. Dotlenić się, złapać trochę słońca, odpocząć i skosztować tych wspaniałych owoców. Ważne są też motywacje edukacyjne. Chodzi o to, by dzieci wiedziały, że owoce są z plantacji, a nie z marketu. Są wynikiem całorocznej pracy, a za każdym stoi człowiek
zapraszają plantatorzy i przetwórcy jagody kamczackiej.
Owoce jagodowe to skarb narodowy. Nasz klimat pozwala na uprawę fantastycznych owoców, które ze względu na barwę, są najzdrowsze na świecie. Im ciemniejsze tym lepiej chronią przed niekorzystnym wpływem środowiska. Korzystajmy, jedzmy, latem łatwo robić to codziennie, w każdym posiłku
mówi prof. dr hab. Dorota Konopacka, Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.
- Zdjęcia oddające klimat samozbiorów - WeTransfer
- Wydarzenie: Czerwiec na plantacjach jagody kamczackiej
- Infografiki pokazujące walory jagody kamczackiej - link
- Rekomendacje żywieniowe z jagodą - Jemy i młodniejemy
- Polecane przepisy: sałatka kamczacka z omletem – przepis
- Kompendium wiedzy o polskich superowocach – link
„Narodowe badania konsumpcji warzyw i owoców” realizowane są przez Kantar Polska we współpracy z INSPIRE smarter branding. Projekt finansowany jest ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.
Badanie zainteresowania samozbiorami zrealizowano w dniach 10-15 maja 2024 r. Była to odpowiedź na pytanie: Jeżeli miał(a)by Pan(i) możliwość uczestnictwa w samozbiorach, to którymi gatunkami owoców i warzyw był(a)by Pan(i) zainteresowan(a)y? Wywiady bezpośrednie w domach respondentów (CAPI), reprezentatywna próba 1015 Polaków w wieku 15+.
#Fundusze Promocji
Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Czas na polskie superowoce! Edycja VI".