Słuchając wykładów zauważyć można było, że niestety inne gatunki jagodowe gdzieś pogubiły swoją innowacyjność. Mówię o malinie, w którą się zajmuje, ale widać też, że borówka została w tyle. Mam wrażenie, że gdzieś zgubiła innowacje. Bierzmy przykłady od innych gatunków, uczmy się innowacyjności, bo w ten sposób my producenci jagodowy możemy przyjąć z rynku gigantyczną marżę
dr Paweł Krawiec, Horti Team
Innovation Conference w całości dostępne będzie w języku polskim. W programie 2 debaty i 10 prezentacji doświadczeń uznanych innowatorów.
Miejsce: Pałac Mała Wieś, 05-622 Belsk Duży – mapa
Oto prezentacje, które zainteresują przetwórców:
- Finnish Supperberries, Finlandia. Jak wykorzystać małe portfolio do budowania marki premium?
- Uniwersytet medyczny w Łodzi – prof. Urszula Lewandowska. Wdrożenie nowej kategorii umożliwia dotarcie do nowych klientów.
- Aronpharma – dr Krzysztof Lemke. Wkroczenie w przemysł suplementów – kolejny krok dla przetwórców.
- Jagodowe Factory – Michał Piątek, Mariusz Podymniak, Paweł Krawiec. Możliwość spotkania i dyskusji z autorami wybitnego projektu. W przypadku dr Krawca z realnym doświadczeniem w przetwórstwie.
- Aronia Charlottenburg – Rumunia. Jak skutecznie dotrzeć do klienta dzięki marketingowi online?
- Dr Aronia, Turcja. Jak przekonać konsumenta do zakupu owoców i przetworów, o których nigdy nie słyszał?
- Bioactor z Niderlandów i Greenvit z Polski. Przejrzysta współpraca nową siłą marketingu. Gdzie znajduje się granica tajemnicy handlowej?
- Sektor owoców jagodowych w Kosowie, dr Dorota Łabanowska-Bury. Jak wymagać standardów jakościowych w nowo powstającym rynku?
- Fieldstone. Ewa Kowalska. Jak uzyskać balans marżowości. Przemysł czy deser?
- American Aronia Berry Association, Dean L. DuVal prosto z USA o tym jak określać trendy rynkowe przez sprawdzanie listy nowych patentów? :)
- Paweł Eggert, Aronia Eggert Success Story. Jak rozpocząć przetwórstwo bez własnego zakładu produkcyjnego. Czy można bazować tylko na podwykonawcach i dystrybutorach?
- Polecamy także podsumowującą dyskusje na temat roli innowacyjności w rozwoju gatunków.
Prowadzenie konferencji Paweł Eggert, Mariusz Dąbrowski, Eva Wojdyło.
Produkować największej na świecie może prawie każdy, ale produkować takie produkty, które naprawdę odpowiadają na potrzeby konsumentów i które zapewniają producentom rolnikom godziwą marżę, to jest prawdziwa sztuka. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, jak to robić i dlatego aronia Innovation Conference jest ogromnym sukcesem jagodowej branży
Dominika Kozarzewska, Polskie Jagody, koordynatorka Jagodowego Core Teamu.
Akredytacja
W Instytucie Ogrodnictwa jesteśmy w stanie zaoferować wsparcie na wszystkich etapach produkcji. Od produkcji sadzonek in vitro o kontrolowanej wysokiej jakości z kwalifikowanego materiału. Jest możliwość współpracy z działami, które będą wspierać uprawę, jej ochronę, nawożenie. Mamy przechowalnictwa i przetwórstwo, czyli możliwość konsultowania, ulepszania technologii i rozwoju nowych produktów. Mamy również zakład agro inżynierii, który oferuje rozwiązania i wsparcie techniczne zbioru maszynowego i mechanizacji różnych etapów produkcji różnych gatunków. Mamy cały zespół kompetentnych ekspertów, również zakochanych w ogrodnictwie, i zainteresowany potencjałem polskich producentów. Czekamy na Państwa w Instytucie Ogrodnictwa
prof. dr hab. Dorota Konopacka, Dyrektor Instytutu Ogrodnictwa – PIB.
Instytut Ogrodnictwa - PIB zaprasza wszystkich przetwórców, którzy potrzebują udoskonalić swoje technologie, zainspirować się pomysłami na nową produkcję i na wypromowanie swoich produktów.
Informacje dodatkowe
Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kamp. „Czas na polskie superowoce! Edycja V".
Projekt jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
#InnovationConference #OwoceJagodowe #PolskieSuperowoce #PolishSuperFruits