Słowo „dieta” wszyscy postrzegać powinniśmy jako kreacja nawyków żywieniowych i jako chęć zmiany trwałej, na lata. Jako coś, co poprawi nam jakość życia, poprawi nasz nastrój, codzienne funkcjonowanie, a nie spowoduje, że cały czas będziemy sfrustrowani i przekonani, że czegoś nie można
opisuje Magdalena Czyrynda-Koleda, absolwentka Dietetyki na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji UW oraz Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS. Współautorka książek „Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy” i "Żywienie dziecka w pierwszym roku życia". Współzałożycielka poradni Z kaloriami na pieńku.
Proszę zmienić swoją dietę
Informacja o badaniu: sondaż zrealizowany przez Kantar Public w ramach projektu CORE TEAM, w dniach 15-20 lutego 2023 r., techniką wywiadów bezpośrednich w domach respondentów, na reprezentatywnej próbie 1010 Polaków w wieku 15 lat i więcej. Badanie finansowane było ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.
Więcej na temat wyników badań percepcji słowa „dieta” i więcej opinii dietetyków w materiale: Dlaczego słowo „dieta” tak źle się kojarzy?
Opracowanie sfinansowano ze środków Fundusz Promocji Owoców i Warzyw w ramach projektu „CORE TEAM - promocja konsumpcji owoców i warzyw i forum współpracy sektora, II edycja”. Projekt realizowany jest przez INSPIRE smarter branding.
Zapraszam dietetyków i promotorów zdrowego odżywiania na podwójną debatę na ten temat percepcji „diety śródziemnomorskiej”. Data debaty: 27 kwietnia 2023 r., godz. 10:00. Miejsce: Piękna 24/26, piętro II, siedziba Kantar, Warszawa.